Twitch, göğüs ve kalça gösterilen yayınları yasaklıyor

Çünkü normal resim içinde resim artık çok sıkıcı. Ancak Twitch, yayıncılarının maskaralıklarına bir son verecek ve 29 Mart’tan itibaren “kalça, kasık veya göğüsler gibi giyinik mahrem vücut kısımlarına uzun süre odaklanan içerikleri” resmi olarak yasaklayacak.

Trendle ilgili bir yazısında Kotaku, her şeyin tartışmalı yayıncı Morgpie’nin Fortnite oyun oturumuna arkasının yakın çekimini yansıtmasıyla başladığını açıkladı. Bunun ardından diğer yayıncılar da aynı şeyi yapmaya başladı ve oyunlarına hem gerçek hem de kurgusal vücut parçalarını yerleştirdiler.

Twitch, göğüs ve kalça gösterilen yayınları yasaklıyor

Ancak artık bu göğüsler ve kalçalar yayından çıkıyor. “Giysili mahrem vücut parçaları” ifadelerine kulak asmayın, elbette, Twitch’in kullanıcıların “gerçek görüntüleri içeren içerik” yayınlamasına veya yüklemesine izin vermeyen politikası uyarınca, bunların çıplak versiyonları da yasaktır.

Twitch, Morgpie’nin platformundaki faaliyetleri nedeniyle daha önce kurallarını revize etmişti. Yayıncı, Twitch’in platformdaki cinsel içerikle ilgili kurallarını gevşetmesinden kısa bir süre sonra üstsüz oyun oynadığını düşündüren iyi konumlandırılmış bir kamerayla canlı yayına başladı. Bu durum, çıplak gibi davranan yayıncılardan oluşan bir metanın ortaya çıkmasına yol açarak platformun bu politika değişikliklerini iptal etmesine ve sonuçta kullanıcıların yayınlarında tamamen veya kısmen çıplakmış gibi davranmalarını engellemesine neden oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x