Pep Guardiola’dan fikstür tepkisi! ‘Kabul edilemez’

FA Cup Yarı Final maçında Chelsea’yi 1-0 mağlup eden Manchester City’de teknik direktör Pep Guardiola açıklamalarda bulundu.

Oyuncularının performansına dikkat çeken Pep Guardiola, “Zihinsel olarak iyileşmek çok zor. Rodri’nin performansı, sakatlıktan dönen Walker’ın oyunu… Nasıl hayatta kaldıklarını anlamıyorum. Futbol oynamak istiyoruz, futbol oynamayı seviyoruz” dedi.

Maçın gününe dair eleştiride bulunan İspanyol teknik direktör, “Neden pazar günü oynamadık? Chelsea, Manchester United ve Coventry, çarşamba günü maç oynamadı. Çok düşündüm bu konuyu. İki sene önce Çarşamba günü Dortmund, Cumartesi günü Liverpool maçımızın olduğunu hatırlıyorum. İlk yarıyı 3-0 önde kapattı Liverpool! Bizi adeta yok ettiler” diye konuştu.

Fikstür yoğunluğuna dikkat çeken Pep Guardiola, “Bu ülkenin özel olduğunu biliyorum ama bu oyuncuların sağlığı da önemli. Bugün nasıl hayatta kaldığımızı anlamıyorum. Bu maçın oynanmasına izin verilmesi kabul edilemez. Oyuncuların sağlığı açısından bu hiç normal değil. Real Madrid’e karşı tam 120 dakika oynadık. Bu kabul edilemez” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x