Motorola’nın yeni amiral gemisi için tarih belli oldu

Motorola, yakında Çin’de yeni bir üst düzey akıllı telefon olan Motorola X50 Ultra‘yı tanıtmaya hazırlanıyor. Bu cihazın, kısa süre önce Avrupa’da piyasaya sürülen Edge 50 Ultra’nın yeniden markalanmış bir versiyonu olması bekleniyor. Resmi bir tanıtım, X50 Ultra’nın Çin pazarında ne zaman satışa sunulacağını doğruladı.

Edge 50 serisinin küresel lansmanı yaklaşıyor ve bu seri Edge 50 Pro, Edge 50 Fusion ve Edge 50 Ultra modellerini içeriyor. Edge 50 Fusion, gelecek hafta tanıtılacakken, diğer iki model bazı pazarlarda zaten piyasaya sürüldü. Şimdi ise, Çin için Motorola X50 Ultra adıyla 16 Mayıs’ta tanıtılacak.

Motorola’nın yeni amiral gemisi için tarih belli oldu

Tanıtım görseline baktığımızda cihazın bej renk seçeneğiyle sunulacağını görüyoruz. Ancak Edge 50 Ultra‘da bulunan siyah ve şeftali tüyü renk seçeneklerinin de Çin’de sunulması muhtemel. Edge 50 Ultra‘nın yeniden markalanmış bir modeli olduğu için, X50 Ultra’nın özelliklerinin de benzer olması bekleniyor. Bu nedenle, cihazın 6.67 inç pOLED ekran, 144Hz yenileme hızı ve 2500 nit maksimum parlaklığa sahip olması muhtemel.

Cihazın içinde Snapdragon 8s Gen 3 yonga seti bulunacağı ve 16GB’a kadar LPDDR5X RAM ile 1TB’a kadar UFS 4.0 depolama kapasitesi sunacağı tahmin ediliyor. Cihazın kutusundan Android 14 işletim sistemi ile çıkması bekleniyor. Fotoğrafçılık için arka tarafta 50 megapiksel üçlü kamera kurulumu ve ön tarafta 50 megapiksel selfie kamerası bulunabilir. 4.500mAh batarya ile gelecek olan cihaz, 125W kablolu ve 50W kablosuz hızlı şarj desteği de sunabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x