Yayında Söyledi mi? Mehmet Akif Ersoy ‘Baraj Patladı’ Yalanıyla İlgili Konuştu!

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinin ardından birçok yanlış, yalan bilgi yayılmıştı. Onlardan biri de kuşkusuz infial yaratan ve Oğuzhan Uğur’un başını yakan ‘Hatay’da baraj patladı’ yalanıydı. HaberTürk spikeri Mehmet Akif Ersoy, bu iddiayla ilgili konuştu ve Oğuzhan Uğur’la yaşadığı diyaloğu anlattı.

6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketiyle mücadele ettiğimiz günlerde hatırlarsınız Hatay’da barajın patladığına dair ortaya yalan bilgiler atılmıştı. BaBaLa TV de Twitter’da bu gelişmeyi paylaşmıştı.

Oğuzhan Uğur da “Haberi bir bakanlık yetkilisi teyit ettiği için ekiptekiler paylaşmışlar” demişti.

Deprem sürecinde gerek alanda gerekse stüdyoda yayın yapan HaberTürk spikeri Mehmet Akif Ersoy’un da yayında Hatay’daki barajın yıkılacağına dair ifadeleri olduğu iddia edilmişti.

Ersoy, katıldığı YouTube programında dezenformasyonun nasıl gerçekleştiğini ve sözlerinin nasıl montajlandığını anlattı. Ayrıca Ersoy, Oğuzhan Uğur’la yaşadığı diyalogu da anlattı.

Ersoy, “Ses benim sesim, yayın benim yayınım. Ben ‘baraj doldu artık ve yetkililer bir önlem almazsa bu sel gibi şehre yayılır önlem alınmalı’ diyorum. Önü şu cümlenin: Hatay’a gelen yardımları nehir, akarsu, sel gibi düşünürsek… Binlerce tır şu an yolda, Hatay’ın girişinde yığıldı. Burayı bir baraj gibi düşünün şu anda burası bir yardım seli olmak üzere diyorum. Yetkililer düzenli bir şekilde şehrin içine, kılcal damarlarına dağılmasını sağlamazsa çok büyük sıkıntı olur diyorum. Habertürk’ten kaydı istedim.” dedi

Oğuzhan Uğur’un kendisini arayarak “Abi önemli bir konu var, seninle ilgili bir video bulduk. “Sen Hatay’daki barajın yıkılacağına dair Habertürk’te yayın yapmışsın” dediğini fakat kendisinin reddettiğini anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x